10 najciekawszych i najpiękniejszych miejsc na ślub w plenerze

Marzenia o niepowtarzalnym, plenerowym ślubie jeszcze do niedawna w Polsce były nie do spełnienia. Od 2015 roku przepisy uległy jednak zmianie, umożliwiając organizację wyjątkowej ceremonii na łonie natury. Ślub w plenerze staje się coraz popularniejszy, a jego aranżacje inspirują do tworzenia pełnych osobistego charakteru, wzruszających ceremonii, które na lata zapadają w pamięci. Jakie miejsca na ślub plenerowy wybrać w okolicach Łodzi i Warszawy? Podpowiadamy, biorąc pod uwagę własne doświadczenia.

Miejsca na ślub w plenerze w Łodzi i okolicach

1. W Szczerym Polu

Jeżeli poszukujecie ciekawych miejsc na ślub w plenerze w województwie łódzkim, to około godziny drogi od centrum Łodzi powstało miejsce, którego bardzo brakowało na mapie ślubnych lokalizacji. Stodoła Weselna w Szczerym Polu to pensjonat położony dosłownie w samym środku pola, z daleka od jakichkolwiek innych zabudowań.
W niedalekim otoczeniu znajduje się rezerwat ptaków. Panuje zatem tutaj spokój, cisza i harmonia. Miejsce to jest wręcz idealne dla Par przedkładających uroki natury nad wielkomiejski szyk.

Organizując wesele w Szczerym Polu Pary mają do dyspozycji dwie przestrzenie.
Pierwsza to drewniana Stodoła, w której może odbywać się przyjęcie, ale też ceremonia ślubna w razie niepogody. Druga z kolei to przeszklona przestrzeń idealna na zorganizowanie części tanecznej, lub mniejszego przyjęcia.
Jest tu także także zaplecze hotelowe.

Jeśli zapragniecie urządzić ślub w plenerze, to parę kroków od przeszklonej stodoły znajduje się staw z drewnianym podestem. To właśnie tam, w tej uroczej scenerii, przy dźwiękach kumkających żab organizowane są ceremonie plenerowe.

ciekawe miejsce na ślub w szczerym polunajpiękniejsze miejsca na ślub w plenerze w szczerym polu stodoła w szczerym polu stodoła w szczerym polu ciekawe miejsce na ślub w szczerym polu ciekawe miejsce na ślub w szczerym polu ciekawe miejsce na ślub w szczerym polu ciekawe miejsce na ślub w szczerym polu najpiękniejsze miejsca na ślub w plenerze w szczerym polu ślub cywilny łódzkie w szczerym polu ślub cywilny łódzkie w szczerym polu najpiękniejsze miejsca na ślub w plenerze w szczerym polu

2. Tektura Boho

Tektura Boho mieści się w samym centrum Łodzi, na Placu Zwycięstwa 2, w zabytkowym budynku znajdującym się pomiędzy dwoma częściami Parku Źródliska. Tylko parę kroków dzieli ją od Muzeum Kinematografii. Wnętrze jest surowe, łączące białe ściany z odkrytymi cegłami. Wysoki sufit i betonowa podłoga natomiast podkreślają postindustrialny charakter sali.
Tektura Boho dysponuje własnym podwórkiem, które umożliwia gościom weselnym zaczerpnięcie powietrza w samym centrum miasta. Daje też możliwość zaaranżowania go i udekorowania w taki sposób, aby przeprowadzić w nim ceremonię cywilną lub humanistyczną.

Co więcej, dosłownie parę minut od Tektury Boho, w Parku Źródliska znajduje się altana, którą również można wykorzystać jako miejsce ceremonii ślubnej.

W łódzkiej Tekturze Boho znajduje się wszystko, co charakteryzuje niepowtarzalny, postindustrialny klimat miasta. Ponad 20-letnie doświadczenie organizatorów gwarantuje, że ceremonia będzie dopięta na ostatni guzik pod względem niesztampowego menu czy najnowszych weselnych trendów.

ciekawe miejsce na ślub cywilny łódź tektura boho wesele tektura boho wesele tektura boho wesele najpiękniejsze miejsca na ślub ślub w plenerze łódź tektura boho ślub w plenerze łódź tektura boho

3. Pałac Pstrokonie

Zaledwie 49 km od Łodzi znajduje się wybudowany w 1820 roku, wyjątkowy Pałac Pstrokonie, którego odrestaurowane wnętrza i urzekający park sprawią, że ślub w plenerze przesycony będzie klimatem zaczarowanego ogrodu. Wyjątkowa organizacja, magiczna aura otaczającej natury i krajobrazu, a także niepowtarzalna atmosfera panująca w całej okolicy umożliwiają zorganizowanie wesela rodem z bajki. Z resztą sami możecie się przekonać, spójrzcie tylko na historię Pauli i Grzegorza!

ślub w plenerze pałac pstrokonie ślub w plenerze pałac pstrokonie ślub w plenerze pałac pstrokonie pałac pstrokonie ślub plenerowy pałac pstrokonie ślub plenerowy pałac pstrokonie ślub plenerowy

​4. Kolumna Park

Kolumna Park to duży kompleks hotelowy umiejscowiony z dala od zgiełku miasta, w cichej i zalesionej małej miejscowości pod Łodzią. Jest to świetna propozycja dla Par szukających ciekawego miejsca na ślub cywilny. 

Kolumna Park dysponuje aż trzema salami, różniącymi się stylem, klimatem, wielkością oraz ilością gości, jakie mogą pomieścić.
Bez wątpienia ogromną zaletą jest fakt, że każda z tych sal oferuje możliwość zorganizowania ceremonii w plenerze.
Co za tym idzie, przyszłe Pary Młode mają do dyspozycji altanę z widokiem na staw, drewniany taras oraz przestrzenie zielone, dające możliwość wzięcia ślubu na trawie.

My mieliśmy przyjemność pracować na przyjęciu zorganizowanym w pięknej, przeszklonej Oranżerii oraz ceremonii cywilnej w przylegającym do niej ogrodem. Jeśli jesteście ciekawi jak dokładnie to wszystko wyglądało, zerknijcie na Ślub Natalii i Grzegorza.

ciekawe miejsce na ślub cywilny łódź kolumna park kolumna park sala weselna pod łodzią kolumna park sala weselna pod łodzią ślub cywilny w plenerze łódź hotel kolumna park ślub cywilny w plenerze łódź hotel kolumna park ślub w plenerze łódzkie

​5. Muzeum Wsi Kieleckiej

Nieco dalej bo pod Kielcami doskonałym miejscem na ślub plenerowy w klimacie rustykalnym jest Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, która świetnie wypadnie również jako miejsce organizacji ślubu humanistycznego. Wyjątkowe otoczenie, słowiański klimat i możliwość zorganizowania niepowtarzalnych aranżacji sprawia, że Muzeum Wsi Kieleckiej staje się coraz popularniejszym wyborem organizacji plenerowych ceremonii ślubnych a także wesel pod gołym niebem. Jeśli chcielibyście zobaczyć więcej zdjęć z przepięknego ślubu Moniki i Adama i ciekawi Was jak udało się ich plenerowe wesele w Muzeum Wsi Kieleckiej, koniecznie zerknijcie tutaj!

ślub w plenerze muzeum wsi kieleckiej ślub w plenerze muzeum wsi kieleckiej ślub plenerowy muzeum wsi kieleckiej ślub plenerowy muzeum wsi kieleckiej ślub w plenerze muzeum wsi kieleckiej wesele plenerowe muzeum wsi kieleckiej wesele plenerowe muzeum wsi kieleckiej

 

Miejsca na przyjęcie ślubne w plenerze w Warszawie i okolicach

6. Cicha 23

Cicha 23 to rewitalizowana przestrzeń starej cegielni i stadniny koni w Markach. 
Ta otoczona lasem ostoja natury jest miejscem idealnym dla Par marzących o plenerowym ślubie i wyjątkowym weselu w otoczeniu przyrody. Cicha 23 oferuje trzy niezależne przestrzenie, o indywidualnym wystroju.

Pierwsza z nich, to Mała Stajnia, która może pomieścić do 120-140 osób. Ma bardziej kameralny i rustykalny charakter.
Stajnia składa się z sali głównej z parkietem oraz dużego przedsionka prowadzącego do ogrodu. Dopełniają ją zewnętrzne tarasy i strefa chill out. 

najpiękniejsze miejsca na ślub plenerowy warszawa cicha 23 ma ciekawe miejsce na ślub cywilny warszawa cicha 23 mała stajnia ciekawe miejsce na ślub cywilny warszawa cicha 23 mała stajnia cicha 23 mała stajnia ślub cicha 23 mała stajnia ślub cicha 23 warszawa mała stajnia wesele cicha 23 warszawa mała stajnia wesele cicha 23 warszawa mała stajnia wesele
Duża Stajnia z kolei to lekko industrialna przestrzeń, zapraszająca naturę do wnętrza. Bardzo charakterystycznym elementem są właśnie roślinne akcenty – całe wnętrze oplatają bluszcze, a z podłogi wyrastają wysokie drzewa!
(Jeśli macie ochotę poznać ją lepiej zapraszamy, obejrzyjcie nasz wpis z międzynarodowego ślubu Klaudii I Paula.)

najpiękniejsze miejsca na ślub w plenerze warszawa cicha 23 cicha 23 wesele duża stajnia cicha 23 wesele duża stajnia cicha 23 wesele duża stajnia najpiękniejsze miejsca na ślub plenerowy warszawa cicha 23 du najpiękniejsze miejsca na ślub plenerowy warszawa cicha 23 du najpiękniejsze miejsca na ślub plenerowy warszawa cicha 23 du cicha 23 wesele duża stajnia
Obok każdej z przestrzeni znajduje się odrębne miejsce do zorganizowania ceremonii w plenerze. My uwielbiamy Cichą! Uwierzcie, że nie zawiodła nas w żadnym wymiarze. Podobne wrażenia mają wszystkie z naszych Par, które wybrały właśnie to miejsce na swoje najpiękniejsze śluby w plenerze.

Ostatnim, nowym obiektem jest kameralna Szklarnia na terenie Kimura Glamping, dedykowana mniejszym przyjęciom. Czekamy z niecierpliwością na chwilę, gdy odwiedzimy również to miejsce!

7. Villa Foksal

Villa Foksal mieści się w samym centrum Warszawy, przy ulicy Foksal 3/5.
To jedna z najbardziej eleganckich stołecznych ulic w bezpośrednim sąsiedztwie Nowego Światu.
Dzięki przestronnym powierzchniom ogrodowym, eleganckim wnętrzom i możliwości łączenia poszczególnych sal, wesele w Villa Foksal może odbyć się w różnych formułach. Mogą to być eleganckie koktajle, kameralne obiady, czy bardziej tradycyjne przyjęcia weselne.

Villa Foksal dysponuje oranżerią oraz rozległym ogrodem. Bez obaw więc można zaplanować tu organizację ceremonii ślubnej.
Czy wiedzieliście, że Villa Foksal to jedno z niewielu miejsc w Warszawie z rekomendacją Urzędu Stanu Cywilnego na organizację ceremonii zaślubin? Nie ma więc wątpliwości, że stanowi idealną propozycję dla Par szukających miejsca na ślub cywilny w plenerze.

ciekawe miejsce na ślub cywilny warszawa villa foksal ciekawe miejsce na ślub cywilny warszawa villa foksal villa foksal oranżeria villa foksal sala weselna oranżeria warszawa najpiękniejsze miejsca na ślub cywilny villa foksal najpiękniejsze miejsca na ślub cywilny villa foksal villa foksal sala weselna oranżeria warszawa
8. Restauracja Belvedere

W budynku Nowej Oranżerii w warszawskich Łazienkach Królewskich mieści się restauracja Belvedere, której piękne, parkowe otoczenie idealnie sprawdza się jako miejsce na plenerową ceremonię ślubną. Ślub w plenerze w miejscu z ponad 150-letnią tradycją gwarantuje niezapomniane doświadczenia, wzruszające materiały filmowe i zdjęcia, a przede wszystkim – wyjątkowe wspomnienia. Dodatkowym atutem jest restauracja, do której po bajkowej ceremonii przenosi przyjęcie. Sala z nieprawdopodobnym oświetleniem w postaci podświetlonych stołów w niezwykły sposób z klimatycznego półmroku wyciąga to, co najważniejsze czyli Parę Młodą oraz jej gości!

ślub w plenerze belvedere ślub w plenerze belvedere ślub w plenerze belvedere belvedere wesele belvedere wesele

9. Sielsko Anielsko

Całkiem niedawno na mapie ślubnych lokalizacji pojawiło się Sielsko-Anielsko. Jest to piękna rozległa przestrzeń ze Szklaną Stodołą o powierzchni prawie 200m2, a co za tym idzie mogąca pomieścić do 150 gości.
Liczne przeszklenia Stodoły powodują, że zielony ogród harmonijnie przenika się z wnętrzem. Daje to nie tylko piękny efekt wizualny ale zapewnia również prywatność i wytchnienie.
Sielsko Anielsko dysponuje bazą noclegową przygotowaną na wyłączność gości. Oprócz tego znajdziecie tu także “Domek do Kochania” czyli  przestrzeń przygotowaną specjalnie dla Pary Młodej oraz saunę fińską.

Dla nas absolutnie zachwycające jest miejsce specjalnie przygotowane pod ceremonie plenerowe. Znajduje się bowiem w lasku starych wysokich drzew, gdzie podczas ceremonii cały czas słychać szum liści, a stąpa się po spadających szyszkach. Nawet upalna pogoda i mocne słońce nie dają się tam we znaki. To wszystko czyni Sielsko Anielsko jednym z najpiękniejszych miejsc na ślub w plenerze.

najpiękniejsze miejsca na ślub w plenerze sielsko anielsko najpiękniejsze miejsca na ślub w plenerze sielsko anielsko ciekawe miejsce na ślub cywilny sielsko anielsko ciekawe miejsce na ślub cywilny sielsko anielsko sielsko anielsko sala weselna sielsko anielsko sala weselna najpiękniejsze miejsca na ślub w plenerze polska najpiękniejsze miejsca na ślub w plenerze polska sala weslna stodoła sielsko anielsko sala weslna stodoła sielsko anielsko

10. Ogród Babette

Rustykalne akcenty, naturalne elementy, wysmakowane detale i niepowtarzalny klimat – tak w skrócie podsumować można ostatnie miejsce na naszej liście. Ogród Babette, zlokalizowany w bliskiej odległości od Warszawy. Miejsce to pozwala na organizację ślubu plenerowego na 150 osób. W zależności od charakteru ceremonii piękny ogród może zostać odpowiednio ucharakteryzowany, by w pełni odpowiadał potrzebom Państwa Młodych i ich gości. Rodzinną i ciepłą atmosferę gwarantują właściciele Ogrodu Babette, którzy w dniu ceremonii osobiście dekorują, doglądają i znajdują czas na rozmowę i opowieści. 
Niepodważalną zaletą miejsca jest możliwość zorganizowania plenerowej ceremonii kościelnej.

ogród babette ślub w plenerze ciekawe miejsce na ślub cywilny warszawa ogród babette sala weselna boho ogród babette najpiękniejsze miejsce na ślub w plenerze ogód babette najpiękniejsze miejsce na ślub w plenerze ogód babette ciekawe miejsce na ślub cywilny warszawa ogród babette najpiękniejsze miejsca na ślub w plenerze ogód babette