Nowoczesne industrialne wesele – poznaj inspirujące miejsca!

Organizacja ślubu i wesela coraz częściej nie oznacza ceremonii i przyjęcia w tradycyjnym stylu. Różnorodność motywów, scenerii i plenerów pozwala na stworzenie dokładnie takiego klimatu, jaki odzwierciedla nasz charakter i upodobania. Jeśli marzycie o nowoczesnej i niebanalnej ceremonii, wesele w stylu industrialnym może być strzałem w dziesiątkę. Czym charakteryzuje się ślub industrialny i jakie miejsca w okolicach Warszawy wybrać na industrialne wesele? Odpowiadamy, biorąc pod uwagę nasze osobiste doświadczenia w roli fotografów.

fot. www.ohstorytellers.com

Ślub industrialny – niepowtarzalny klimat i sceneria

Styl industrialny od lat zachwyca swoim surowym, minimalistycznym charakterem. Klimatyczne plenery, pofabryczne, ceglane i betonowe przestrzenie, elementy miedzi, metalu i drewna dają kreatywne możliwości aranżacji wspaniałego i zapadającego w pamięć przyjęcia weselnego. Industrialne wesele stanowi przeciwieństwo ślubów greenery – umiejscowione w sercu miasta, w zgiełku, pracy maszyn i betonowej przestrzeni angażuje zmysły, przenosząc gości w czasie do początków rozwoju przemysłu. Oszczędne dekoracje sprawiają, że wesele nabiera eleganckiego i eklektycznego wyrazu – elementy miedziane, surowe drewno, zieleń i biel kwiatów oraz połączenie chłodnych, betonowych i ceglanych przestrzeni z ciepłym oświetleniem gwarantuje zaskakujące i piękne efekty. Styl industrialny na weselu świetnie sprawdza się szczególnie w przypadku wieloosobowych przyjęć, jednak równie dobrze wypada także w przypadku wesel kameralnych. Doskonały przykład zapadającej w pamięć realizacji industrialnego wesela znajdziecie w opisanej przez nas historii Natalii i Tomka, którzy swoje przyjęcie zorganizowali w niezwykłej Reducie Banku Polskiego!

fot. www.ohstorytellers.com

Ślub i industrialne wesele – cechy charakterystyczne

Planując wesele w stylu industrialnym inspiracji szukać możemy w wielkomiejskich przestrzeniach. Iście nowojorski, surowy styl industrialny charakteryzuje się widocznymi i odsłoniętymi materiałami, takimi jak cegła, beton, drewno i metal. Kolorystyka pozostaje stonowana, z dominującymi odcieniami szarości, czerni, miedzianej czerwieni, złota, bieli i brązu. Żarówki Edisona dające ciepłe światło, girlandy dekoracyjnych kabli, drewniane i metalowe stojaki, betonowe tablice i zielono-biała roślinność to elementy charakterystyczne dla stylu industrialnego, jednak nie jedyne. Surowy klimat z powodzeniem przełamać możemy np. materiałami w kolorach głębokiej czerni, zieleni lub czerwieni, wiszącymi żyrandolami czy różnorodnością mebli.

Industrialna sesja ślubna

Industrialny styl to również doskonały motyw przewodni sesji ślubnych. Alternatywny charakter plenerów oraz wnętrz daje wyjątkowe i oryginalne efekty fotograficzne. Sesja industrialna wykonana może być właściwie wszędzie – czego przykładem może być nietypowe miejsce, które wybrali nasi Klienci – Weronika i Jacek. Niezwykły, industrialny klimat kontrastuje z uroczystym i pełnym elegancji wydarzeniem, jakim jest zawarcie małżeństwa, a ich połączenie pozwala na stworzenie wyjątkowych i zapadających w pamięć fotografii ślubnych. 

industrialna sesja ślubna industrialna sesja ślubna

Najlepsze miejsca na wesele w stylu industrialnym

Z naszego doświadczenia najważniejszym elementem, który tworzy styl industrialny na weselu jest odpowiednia sala – o bardzo wyrazistym alternatywnym charakterze albo w neutralnym i nowoczesnym stylu, które jest idealnym tłem dla dekoracji weselnych w dowolnym klimacie. Takie nastrojowe wnętrza nie pozostawią nikogo obojętnym i wzbudzają wiele emocji. W naszym subiektywnym rankingu na piękne industrialne sale weselne w Warszawie i Łodzi znalazły się poniższe miejsca.
Zobaczcie, jak wyglądają sale, dekoracje i ten niepowtarzalny klimat – oto wesele w stylu industrialnym w naszym obiektywie!

1. Tektura Boho

Łódzka Tektura to mieszanka postindustrialnego klimatu miasta, najnowszych trendów w wystroju wnętrz i dekoracji oraz niesztampowego menu. Tektura Boho mieści się w łączniku zabytkowego budynku na łódzkim Widzewie, który ponad 100 lat temu pełnił rolę fabryki bawełny.
Dziś, na przeszło 300 m kwadratowych powierzchni poza koncertami czy eventami firmowymi, organizowane są również przepiękne industrialne wesela i ceremonie ślubne!

industrialne wesele tektura boho industrialne wesele tektura boho industrialne wesele tektura boho industrialne wesele tektura boho industrialne wesele tektura boho industrialne wesele tektura boho industrialne wesele tektura boho industrialne wesele tektura boho

2. Reduta Banku Polskiego

Reduta Banku Polskiego to usytuowany w sercu Warszawy, w pobliżu Placu Teatralnego i Starego Miasta, przeszło stuletni budynek. W środku czeka na Was ponad 2400 metrów kwadratowych surowej architektury. Ściany z białej cegły, sufit na wysokości 7m oraz ogromne, łukowate okna tworzą industrialny klimat, dając nieograniczone możliwości aranżacji!
Jeśli chcielibyście zobaczyć co można wyczarować w tym miejscu, rzućcie koniecznie okiem na ślub Natalii i Tomka!

wesele w stylu industrialnym reduta banku polskiegoreduta banku polskiego wesele wesele w stylu industrialnym reduta banku polskiego wesele w stylu industrialnym reduta banku polskiego wesele w stylu industrialnym reduta banku polskiego

3. Fabryka Wełny

Fabryka Wełny Hotel & SPA to stylowy i nowoczesny obiekt usytuowany w Pabianicach pod Łodzią. Zabytkowe detale dawnej fabryki połączone z nowoczesną architekturą budują niepowtarzalną atmosferę i klimat sprawiając, że poczujecie się tam wyjątkowo, a Wasi Goście będą zachwyceni! W ramach organizacji przyjęć miejsce to oferuje trzy sale bankietowe, które dobrać można w zależności od ilości zaproszonych gości. My, przyznamy szczerze, najbardziej lubimy tę mocno industrialną a zarazem najbardziej kameralną, idealną na mniejsze przyjęcie. Fabryka Wełny oferuje też apartamenty gdzie można zaaranżować przygotowania. Daje też możliwość zorganizowania uroczystości zaślubin na terenie hotelowego patio. Ceremonia, którą mieliśmy przyjemność fotografować wyglądała iście nowojorsko!

industrialny ślub fabryka wełny industrialny ślub fabryka wełny industrialny ślub fabryka wełny industrialny ślub fabryka wełny industrialny ślub fabryka wełny

4. Forteca Kręgliccy

To niesamowita zabytkowa budowla z historią, otoczona fosą i nieco tajemniczą scenerią. Do jej przestronnych ceglanych wnętrz wchodzi się  przez drewniany most.  Forteca Kręgliccy to miejsce niezwykle klimatycznych przyjęć weselnych oraz ceremonii ślubnych. Dla nas wesele w Fortecy to kwintesencja miejskiego stylu, ale też bardzo odważny wybór, mocno narzucający swój industrialny charakter. Okrągła sala o średnicy 24m kwadratowych pomieści naprawdę kilkuset gości, więc idealnie sprawdzi się na duże przyjęcia.

ślub w stylu industrialnym forteca kręgliccy ślub w stylu industrialnym forteca kręgliccy ślub w stylu industrialnym forteca kręgliccy ślub w stylu industrialnym forteca kręgliccy

5. Villa Omnia

Przejeżdżając przez bramę dostrzegasz ogromną industrialną przestrzeń z nutą skandynawskiej, surowej elegancji, harmonijnie łączącą się z otaczającą zielenią wlewającą się do wnętrza przez transparentne ściany. To ponad 340m2 powierzchni, na której przy okrągłych stołach Villa Omnia potrafi ugościć do 200 osób. Wnętrze idealnie nadaje się do udekorowania go według własnych potrzeb i oczekiwań. Można wydobyć jego industrialny charakter, albo dzięki minimalistycznej neutralności dodać wymarzony motyw przewodni. 

industrialne wesele villa omnia industrialne wesele villa omnia industrialne wesele villa omnia industrialne wesele villa omnia industrialne wesele villa omnia