Teledysk ślubny – emocjonalna pamiątka pełna wyjątkowych wspomnień

teledysk ślubny
Powrót po latach do najważniejszych chwil w życiu zawsze wiąże się z emocjonalnym przeżyciem. Ceremonia ślubna i wesele to momenty, które chcielibyśmy zatrzymać przy sobie przez lata. Poza klasyczną formą pamiątki z wesela, jaką są fotografie, możemy sięgnąć również po inne środki wyrazu, takie jak film czy coraz popularniejszy w ostatnich latach teledysk ślubny. Dlaczego warto pokusić się o taką formę relacji?

Naszym chlebem powszednim jest praca jako duet fotograficzny. Równie często wcielamy się jednak w rolę operatorów klipów ślubnych. Dzielimy się wtedy obowiązkami, przygotowując zarówno relację fotograficzną, jak i materiał filmowy – i wciąż pozostając duetem (efekt możecie zobaczyć choćby tu lub tu).
Czym jest teledysk ślubny? To nowoczesna, dynamiczna forma przekazu, krótka lecz treściwa. Najbardziej soczyste momenty z całego dnia – ślubu i wesela – w połączeniu z muzyką zebrane zostają w formie klipu, dzięki czemu gwarantują wyjątkowe emocje i możliwość powrotu do najpiękniejszych wspomnień.

Teledysk ślubny – dlaczego warto go mieć?

Tempo naszego życia jest coraz szybsze. Dynamika obecnych czasów sprawia, że stosowane przez nas formy przekazu stają się maksymalnie treściwe i coraz krótsze. Długie, kilkudziesięciominutowe relacje ślubne w formie filmu w sposób naturalny odchodzą więc do lamusa. Ich miejsce zajmują ślubne teledyski – bardziej spontaniczne, pełne ruchu i witalności. Klip ślubny to również idealny materiał do podzielenia się w social mediach z rodziną i przyjaciółmi naszym wyjątkowym dniem – z powodzeniem umieścimy go na kanale YouTube, prześlemy w wiadomościach prywatnych lub udostępnimy na naszym facebookowym wallu. Teledysk ślubny to doskonałe rozwiązanie dla osób, które czują, że sama relacja fotograficzna nie będzie dla nich wystarczająca, ale nie chcą zatrudniać dodatkowej ekipy filmowej (liczącej często nawet do trzech osób), która zajmie się przygotowaniem długiego filmu weselnego i będzie towarzyszyć im podczas całego dnia ślubu.

Podkład muzyczny do teledysku ślubnego

Pułapką, w którą łatwo możemy wpaść, gdy zdecydujemy się na formę teledysku ślubnego, jest kwestia doboru muzycznego podkładu. Część ofert dostępnych na rynku gwarantuje możliwość wyboru utworów muzycznych spośród powszechnie znanych, radiowych przebojów “idealnie dopasowanych do klipu ślubnego”, co w rzeczywistości jest niezgodne z prawem. Sprawia to ponadto, że nasz teledysk staje się porównywalny do setki innych i nie wyróżnia się na ich tle. Cenimy oryginalność i dbałość o szczegóły, dlatego pracujemy na legalnej, płatnej i dobrej, licencjonowanej muzyce, a utwory kupujemy w profesjonalnych serwisach (przeważnie korzystamy z Musicbed, jednak lista stron, w których można przebierać z roku na rok jest coraz dłuższa). Wyboru dokonujemy w oparciu o indywidualne dopasowanie do Naszych Par, dzięki czemu gwarantujemy efekt końcowy, który będzie nieporównywalny z innymi podobnymi produkcjami tego typu.

Co wybrać – długi film z wesela czy klip ślubny?

Wybór pomiędzy filmem ze ślubu a teledyskiem ślubnym powinien opierać się na kilku kwestiach.

Po pierwsze – długość

Jeśli chcemy, by nasza pamiątka była treściwa, ale mieszcząca się w granicy kilku minut, klip z pewnością będzie trafnym wyborem. Ze względu na swoją długość film z wesela nie pozwala na to, by wracać do niego za każdym razem, gdy tylko najdzie nas na to ochota. Dokładny reportaż jest bardziej dosłowny i bogaty w treść, jednak trudno podzielić się nim w większym gronie – ze względu na objętość i czas jego trwania. Klip ślubny pozwala na wracanie do szczęśliwych momentów przy wielu okazjach i umożliwia oglądanie go wielokrotnie.

Po drugie – historia

Pracując przy teledysku możemy dokonać wyboru poszczególnych momentów, na które przy długim materiale filmowym nie zwrócilibyśmy prawdopodobnie tak dużej uwagi. Teledysk pozwala na większą spontaniczność i luz, dzięki czemu może być mniej sztampowy. Gdy zbieramy treści do dłuższego reportażu filmowego uwaga przesunięta zostaje na najważniejsze momenty, must have’y i konieczne ujęcia, niezbędne do skonstruowania historii.

Po trzecie – montaż

Reportaże filmowe są zazwyczaj linearne, zachowują chronologię i nie pozwalają na zmontowanie wielu zaskakujących elementów, co w przypadku teledysku jest znacznie łatwiejsze do uzyskania. Teledysk umożliwia konstruowanie chronologicznych twistów i pozwala na odrobinę montażowego szaleństwa, które czyni jego krótką formę ciekawszą.

Po czwarte – miejsce

Teledysk ślubny umożliwia zaaranżowanie miejsc i dogrywanie kolejnych treści – choćby z plenerowych sesji poślubnych, podczas gdy reportaż dzieje się “tu i teraz”. Jeśli zatem chcemy urozmaicić nieco nasz plan filmowy, warto skłonić się ku formie teledysku.

Podsumowując, zarówno jedna, jak i druga forma ślubnej pamiątki ma swoje zalety. W zależności od naszych potrzeb i tego jaki rodzaj celebrowania wspomnień preferujemy, możemy zdecydować się na krótką i bardziej spontaniczną formę lub na dłuższą, dokładną relację z ceremonii i wesela. Jedno jest pewne – w obu przypadkach wrażenia pozostaną niezapomniane!

A jeśli po tej garści informacji wciąż macie niedosyt, zajrzyjcie koniecznie na nasze Vimeo po jeszcze więcej klipów ślubnych!